Zmiana formy opodatkowania z ryczałtu na skalę podatkową od lipca 2022 r.

Obserwuj

Komentarze

Komentarze: 1

 • Avatar
  ma.dynkiewicz

  Instrukcja może sprawić trochę trudności dla osób nieobytych z PUE - pola w kreatorze nie są numerowane, trzeba liczyć na piechotę i upewniać się kilka razy, że to jest to samo pole.

  Brakuje też informacji gdzie można pobrać ze sprawdzonego źródła arkusz DRA (jak ze screenshotów) do rozliczenia kwietnia w raz z rozliczeniem rocznym, żeby przepisać 1:1, lub opcji w Infakt aby podstawionych danych z kwietnia dopisać tylko te rozliczające 2022. 

  Brakuje informacji o możliwości automatycznego wyliczenia w PUE na podstawie wcześniej złożonych deklaracji - nie trzeba wszystkiego liczyć ręcznie. Można po prostu sprawdzić rozliczenia, które podstawia nam kreator. 

  Dodatkowo 60% przeciętnego wynagrodzenia wskazane w artykule jest inną kwotą niż ta, którą przyjmuje ZUS (w wyliczeniach ZUS jest to 6221,02*60%=3732,62 zamiast 3 732,84 - różnica niewielka, ale mimo wszystko znacząca w kwestii ewentualnej późniejszej konieczności korygowania czegoś. 

  Ponadto myślę, że jeśli Infakt oferuje możliwość rozliczenia ZUS za 2022 powinno być to tak zrobione aby funkcja dotyczyła wszystkich użytkowników, a nie tylko tych, którzy nie zmieniali zasad opodatkowania. 

  Mimo drobnych przeszkód po drodze dzięki instrukcji udało się w miarę bezboleśnie złożyć deklaracje :)

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.