Faktura korygująca na dane formalne

Obserwuj

Komentarze

Komentarze: 4

 • Avatar
  Dariusz Biel

  A co z JPK w takiej sytuacji ?

  1
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Dzień dobry,

  Jeżeli w wyniku pomyłki została wystawiona faktura z błędnymi danymi nabywcy ale nie została ona jeszcze wykazana na JPK (JPK nie został wysłany), to wówczas wystawiamy fakturę korygującą na dane formalne, a fakturę ujmujemy w JPK już z prawidłowymi danymi jednym zapisem.

  W sytuacji, gdy JPK za dany miesiąc został już złożony z błędnymi danymi nabywcy na fakturze, to sprzedawca zobowiązany jest do wystawienia faktury korygującej na dane formalne oraz skorygowania pliku JPK.

  W przypadku błędu w adresie nabywcy nie ma obowiązku składania korekty JPK.

   

  Pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Jakub Przepiórka

  Dzień dobry,

  A co w przypadku, gdy faktura korygująca formalna dot. roku 2016 i błędnie określonej daty wystawienia FV?

  Czy mam przesłać taką, FV w aktualnym pliku JPK? 

  Czy ewidencjonować taką fakturę korygującą formalną w KPiR oraz Rejestrze VAT? Jeśli tak to w datach bieżących czy w rejestrach roku korygowanego?

  dziękuje.

   

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Dzień dobry,

   

  Panie Jakubie, w takiej sytuacji proszę wystawić fakturę korygującą na dane formalne z bieżącą datą, faktura ta nie ma wpływu na rozliczenie podatku VAT, dlatego też nie będzie ujęta w rejestrze vat oraz nie będzie konieczności składania korekty deklaracji VAT-7/7K. Po wystawieniu faktury korygującej na dane formalne, proszę podpiąć taką korektę pod pierwotną fakturę z 2016 roku. Dodatkowo fakturę należy wysłać do kontrahenta. Faktury korygującej na dane formalne proszę nie uwzględniać w pliku JPK, ponieważ obowiązek składania pliku JPK_VAT wszedł w życie od 1 stycznia 2018 roku, w 2016 roku nie było takiego obowiązku.

   

  Pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.