Propozycje rozwoju aplikacji inFakt od społeczności przedsiębiorców

Komentarze

Komentarze: 6

 • Oficjalny komentarz
  Avatar
  Piotr Bienias | Manager Działu Obsługi Przedsiębiorcy i Księgowego

  Dzień dobry,

  bardzo dziękuję za podzielenie się sugestiami, za wszystkie opinie i za troskę o rozwój aplikacji. Cieszę się, że jest Pan zadowolony z korzystania z naszych usług, ułatwianie prowadzenia biznesu to nasza misja, cieszy nas wypełnianie tej misji i że realizując ją otrzymujemy takie motywujące opinie.

  Słuchamy opinii naszych Klientów i wdrażamy oczekiwane przez nich funkcjonalności, o kolejności wdrożeń decyduje m.in. liczba zgłoszeń. Jedną z wdrożonych funkcjonalności, która odpowiadała na oczekiwania naszych Klientów, jak i znacznie ułatwia kontynuację księgowości w ramach jednego konta, była możliwość tworzenia profilu w ramach konta. W przypadku tworzenia nowego profilu część danych przenoszona jest automatycznie (dane, które nie są przenoszone automatycznie wymagają weryfikacji i uzupełnienia).


  Jeśli chodzi o wysyłkę ZUS DRA z poziomu aplikacji, to na ten moment proponuję rozważenie skorzystania z usługi z dedykowanym Księgowym (Aplikacja + Księgowy), wówczas to Księgowi dbają o wysyłkę DRA do ZUS.

  W przypadku pytań lub wątpliwości służymy pomocą, pomożemy również z wprowadzeniem dokumentów z ubiegłych lat, zapraszam do kontaktu na info@infakt.pl.

  Pozdrawiam

  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  biuro

  Zdecydowanie popieram!

  Ja co prawda znalazłem już alternatywę w dużo lepszej cenie, ale skoro mam zapłacony już rok, to zostanę jeszcze. 

  Ja wiem z autopsji, że informatycy często wolą powiedzieć, że czegoś się nie da, bo dla nich to za dużo pracy by wprowadzić nowe rozwiązanie. Ale nas - użytkowników - to nie interesuje. Ładny wygląd to za mało - na dłuższą metę ważniejsze są funkcje i łatwość obsługi. 

  2
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  andrei.mitin

  3. Jest jeden problem, z którym borykają się ludzie podczas przenoszenia swojej księgowości. Problem jest związany ze specyfiką prowadzenia księgowości w Rychalcie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalność gospodarczą w połowie 2022 roku, muszą być w stanie wprowadzić wszystkie swoje faktury i dokumenty wewnętrzne za rok 2022, w przeciwnym razie nie jest możliwe uzyskanie pełnej zgodności danych PIT, w tym w zeznaniu rocznym. A obecnie Infakt niestety nie pozwala na ustawienie daty rozpoczęcia księgowania w Infakcie wcześniej niż 1 stycznia 2023 roku.
  Problem wyjaśnię szczegółowo na przykładzie.

  Marek rozpoczął działalność 1 kwietnia 2022 roku. W lipcu jego dochód przekroczył 60000 zł, więc stawka składki zdravotnej wzrosła. W maju 2023 r. Marek zapłacił dodatkowe zadłużenie wobec ZUS za 2022 r. Przy obliczaniu PIT za maj podstawa opodatkowania została pomniejszona o 50% składki na ubezpieczenie zdrowotne zapłaconej w maju, która obejmowała dodatkową płatność za 2022 r. Wpłynęło to również na roczne zeznanie PIT-28 za 2023 r.
  W styczniu 2024 r. Marek chciał przejść na Infakt, zarejestrował się i chciał wprowadzić wszystkie swoje faktury i dokumenty wewnętrzne, a także informacje o płatnościach składki na ubezpieczenie zdrowotne, aby mieć wszystkie dane w pełnej zgodności z dokumentacją otrzymaną z poprzedniego biura rachunkowego. Infakt nie pozwala jednak na ustawienie w Infakcie daty rozpoczęcia ksęgowania wcześniejszej niż 1 stycznia 2023 r., więc Marek nie może wprowadzić danych za rok 2022, co wpływa na dodatkową wypłatę w ZUS w maju 2023 r., co wpływa na PIT za czerwiec i PIT-28 za cały rok 2023.

  4
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  andrei.mitin

  Do punku 1: klienci zmuszeni są ksęgować okres czasowego podmiotowego zwolnienia z podatku VAT w Infakt jako sprzedaż mieszaną, co nie do końca jest prawidłowe. A jeśli początkowo wybierzesz opcję zwolnienia z podatku VAT, później będziesz musiał zarejestrować nowy profil.

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Janusz Biznesu

  1. Nie dotyczy mnie osobiście, ale faktycznie brzmi absurdalnie. 

  2. Zdecydowanie popieram!

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Grażyna Biznesu

  Popieram

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.