Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ubiór służbowy w tym wypadku (garnitur) można włączyć do kosztów firmy?

Udzielono odpowiedzi

Komentarze

Komentarze: 3

 • Avatar
  Renata Mikulska

  Witam serdecznie

  Ubiór służbowy może stanowić koszt uzyskania przychodu, tylko wówczas, gdy obowiązek jego noszenia wynika z przepisów o BHP albo spełnia funkcje reklamowe. Są przypadki, kiedy obowiązek noszenia określonego przez pracodawcę stroju nie wynika z przepisów BHP, np. kurierzy, pracownicy banków czy też firm transportowych wyposażani są w jednolite stroje. Wtedy taki strój spełniać może dwie funkcje: identyfikującą (poprzez krój, barwę  klient kojarzy markę firmy) oraz reklamową (na ubiorze naszyte jest logo firmy).

  W kosztach uzyskania przychodu nie mieszczą się wydatki związane z zakupem garnituru, gdyż nie jest to wydatek, którego poniesienie ma wpływ na powstanie lub zwiększenie przychodu w prowadzonej działalności. Uzyskiwanie przychodów w ramach działalności gospodarczej nie jest uzależnione od rodzaju noszonej odzieży, gdyż schludny wygląd niezbędny jest dla wykonywania wielu zawodów poza sferą działalności gospodarczej.

  Zachęcam do zapoznania się z Interpretacją podatkową http://interpretacja-podatkowa.pl/interpretacja/pokaz/4-podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych/5-koszty-uzyskania-przychodow/14235-koszty-uzyskania-przychodow-zwiazek-przyczynowo-skutkowy.html.

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  aleksander.podzerek

  Czytając Pani odpowiedź jak i materiał który został załączony w odpowiedzi to i tak do końca nie rozwiewa moich wątpliwości....

  Podsumowując jak dobrze wnioskuję dodając do ubioru zwykłe logo firmy( w widocznym miejscu jak sądzę) można już w tym wypadku zakwalifikować garnitur jako ubiór służbowy? i włączyć to do kosztów? 

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Paulina Chorogiewska

  Jeżeli dany garnitur byłby noszony tylko przez Pana, nie przez pracowników, to tak naprawdę wszystko zależy od interpretacji Urzędu Skarbowego, czyli czy umiałby Pan wyjaśnić związek przyczynowo-skutkowy z poniesieniem tego kosztu a osiągnięciem przychodu.  

  Ewentualnie gdyby posiadałby Pan jakieś wątpliwości może Pan wystąpić o pisemną interpretacją konkretnego przypadku.

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.