Utarg dzienny brutto

Udzielono odpowiedzi

Komentarze

Komentarze: 3

 • Avatar
  Magdalena Ziobrowska

  Witam serdecznie, 

  Sprzedaż nie udokumentowaną fakturami należy wprowadzać poprzez formularz faktury VAT  https://www.infakt.pl/faktury/nowa/vat. Aby nie zaburzyć numeracji faktur w polu: Faktura VAT numer można wpisać np: Sprzedaż z dnia 18-06-2011. W danych klienta można wpisać: Klienci indywidualni. 

  Zestawienie takiej sprzedaży można wygenerować przechodząc do zakładki Przychody- Faktury https://www.infakt.pl/faktury i wybierając polecenie Ewidencja obrotu znajdujące się pod listą faktur VAT. Następnie należy określić okres, którego zestawienia ma dotyczyć oraz nazwę klienta (Klienci indywidualni). 

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  AXONARIS Marek Szewczyk

  W zasadzie, to powinno się to robić dowodem wewnętrznym, a nie fakturą - tyle, że w infakcie kwota wprowadzona w DW w całości jest wliczana do podatku dochodowego i nie ma opcji wprowadzenia czegokolwiek dowodem wewnętrznym do ewidencji VAT (klikam od godziny i nie znalazłem), podczas gdy np. tutaj - http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat-akcyza/88754,Jak-ewidencjonowac-poza-kasa-fiskalna-sprzedaz-nieudokumentowana-faktura.html - czytamy: "W celu wyliczenia VAT firma może wystawić dowód wewnętrzny. W ewidencji sprzedaży na potrzeby VAT firma może wykazywać wartość obrotu i należny VAT chronologicznie za każdy dzień, zgodnie z momentem powstania obowiązku podatkowego od sprzedaży, albo jednym wpisem za cały miesiąc.".

  W opisie DW kosztowego - https://www.infakt.pl/app/dowod_wewnetrzny/nowy - czytamy: "Koszty, na które nie wystawiono faktur, czy rachunków wprowadza się do podatkowej księgi przychodów i rozchodów za pomocą wewnętrznie wystawianych dowodów.** W szczególności są to:** opłaty parkingowe, na podstawie biletu z parkometru..." - no i gdy taka opłata parkingowa ma wyszczególnioną kwotę podatku VAT, to podobnie jak powyżej trzeba ją wklepywać jako fakturę, chociaż fakturą nie jest?

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Renata Mikulska

  Panie Marku

  W praktyce na dokumentach potwierdzających opłaty parkingowe nie ma wyszczególnionego podatku VAT, zatem nie ma możliwości jego odliczenia. Gdyby jednak taka wartość się pojawiła, a dokument nie byłby fakturą VAT, nie ma możliwości odliczenia VATu z tego dokumentu i należy go wprowadzić dowodem wewnętrznym w kwocie brutto. Podsumowując: aby móc odliczyć VAT z dokumentu musi on być Fakturą VAT (poza pewnymi wyjątkami, których opłaty parkingowe nie stanowią).

  Ponadto przedstawiony przez Pana opis dotyczy dowodów wewnętrznych kosztowych, natomiast sprawa dotyczy przychodów. Aplikacja posiada również dowody wewnętrzne przychodowe, które służą do wprowadzania przychodów https://www.infakt.pl/app/dowod_wewnetrzny/nowy/income. Dowody te tworzy się na przychody wynikające z: dodatnich różnic kursowych, odsetek od lokat bankowych, odsetek od prowadzenia rachunków bankowych.

  W pełni prawidłowe jest wprowadzanie formularzem faktury VAT opisanej w pytaniu sprzedaży. Faktura ta w tym przypadku stanowi pewnego rodzaju dokument wewnętrzny (żaden klient nie otrzymuje tej faktury, a numeracja nie pokrywa się z numeracją właściwych faktur VAT). Dzięki temu formularzowi możliwe jest naliczenie VATu od sprzedaży – dowód wewnętrzny nie daje takiej możliwości.

  W przypadku dalszych wątpliwości zapraszam do kontaktu.

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.