Czy sprzedając firmie wystawiam paragon i fakturę czy wystarczy sama faktura?

Udzielono odpowiedzi

Komentarze

Komentarze: 3

 • Oficjalny komentarz
  Avatar
  Rafał Ryba

  Witam serdecznie,

  Zachęcamy do lektury artykułów, które powinny być pomocne:

  15 pytań o kasę fiskalną w firmie i Kasa fiskalna - obowiązki przedsiębiorcy.

  Sposób wystawiania przez Pana faktury jest prawidłowy. Jeśli kupującym jest firma, może Pan wystawić tylko fakturę VAT bez konieczności rejestrowania transakcji na kasie fiskalnej. Nie jest natomiast błędem wcześniejsze zarejestrowanie sprzedaży na kasie fiskalnej również w przypadku, gdy kupującym jest firma, a następnie wystawienie do tego paragonu faktury. Nie ma natomiast takiego obowiązku.

  Jeżeli pojawią się jeszcze jakieś pytania, Dział Obsługi Klienta inFakt pozostaje do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach 7-22.

  Pozdrawiam

  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Maciej Koszański

  Czy znajdę gdzieś artykuł pozwalający na wcześniejsze zarejestrowanie sprzedaży na kasie fiskalnej gdy kupującym jest firma, a następnie wystawienie faktury do tego paragonu ?

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Rafał Ryba

  Przepis regulujący wystawianie faktury do paragonu reguluje przepis par. 7. ust. 1. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28.03.2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług.

  Polecam również zapoznanie się z Interpretacją indywidualną dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 12 lutego 2009 r. (nr IPPP2/443-1846/08-2/PW).

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.