Jak opodatkować handel samochodami?

Udzielono odpowiedzi

Komentarze

Komentarze: 1

  • Avatar
    Diana Szyper

    Witam,

    w przypadku sprzedaży samochodu zakupionego jako towar handlowy należy zawsze opodatkować tą sprzedaż podatkiem VAT.

    Sposób opodatkowania uzależniony jest od podstawy prawnej jaka została wykazana na fakturze dokumentującej zakup samochodu. Jeżeli na fakturze zakupowej odwołano się do § 12 ust. 1 pkt. 5 rozporządzenia Ministra Finansów z 24 grudnia 2009 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług - Dz.U. Nr 224, poz. 1779, to należy opodatkować podatkiem VAT całą sprzedaż (wystawić normalną fakturę VAT z podatkiem VAT od całej ceny sprzedaży).

    Jeżeli na fakturze zakupowej odwołano się do art.43 ust. 1 pkt. 2 ustawy o VAT, to może Pan opodatkować podatkiem VAT, albo samą marżę (wystawiając fakturę VAT marża https://www.infakt.pl/faktury/nowa_faktura/Faktura%20Mar%C5%BCa i opodatkowując podatkiem tylko marżę), albo całą fakturę (wystawiając normalną fakturę VAT https://www.infakt.pl/faktury/nowa_faktura i naliczając od całej sprzedaży podatek VAT).

    0
    Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.