Komentarze

Komentarze: 4

 • Avatar
  Magdalena Borek

  W świetle przepisów prawa podatnik może przechowywać faktury w dowolnej postaci, w wersji papierowej lub elektronicznej, niezależnie od tego w jaki sposób wystawił te faktury. Zatem można przechowywać faktury elektroniczne bez konieczności ich drukowania. Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli przechowujemy dokumenty księgowe w formie elektronicznej jesteśmy zobowiązani do stworzenia kopii bezpieczeństwa na odpowiednich nośnikach danych, aby uchronić się przed utrata tych danych.

  Faktury elektroniczne powinny być przechowywane w podziale na okresy rozliczeniowe w dowolny sposób, który pozwoli na zapewnienie autentyczności ich pochodzenia oraz czytelności tych faktur od momentu ich powstania do upływu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego, a w razie ewentualnej kontroli organów podatkowych należy zapewnić niezwłoczny dostęp do tych faktur. 

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Witam,

  Czy w takim wypadku jeżeli wystawiam faktury i ich nie drukuje tylko wysyłam do klienta poprzez e-mail czy muszę dodatkowo je pobrać i stworzyć kopie bezpieczeństwa, w skrócie czy faktury wystawiane poprzez inFakt muszę sam dodatkowo zapisywać ?

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Renata Mikulska

  Dane w naszej aplikacji systematycznie są backupowane na specjalne serwery typu klastrowego. Dzięki temu dane Użytkowników, którzy korzystają z systemu nie zostaną utracone. Jednak warto generować również pliki PDF z fakturami i zapisywać dodatkowo na zewnętrznych nośnikach, na wypadek, gdyby np. przez pomyłkę Użytkownik usunął fakturę/faktury bądź nawet całe konto.

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Jarosław Szmańda

  Jak sprawa wygląda w tym momencie?

  Mogę np. od grudnia zaprzestać papierologii i przejść jedynie na wersję elektroniczną? Dodam, że od rozpoczęcia działalności faktury kosztowe zapisuje sobie na koncie Dropbox. Czy taka forma + mirror np. Na SkyDrive / GDrive jest dopuszczalna? Skarbówka nie 'przyczepi' się do mnie?

  Nie ukrywam, że forma tylko elektroniczna jest bardzo ciekawą formą i lepszą niż papierowa - odpada np. koszt tuszu i skraca się oczywiście czas...

  Będę wdzięczny za odpowiedź popartą odpowiednim zapisem / paragrafem.

  Pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.