Oznaczanie faktury jako opłacona

Komentarze

Komentarze: 7

 • Oficjalny komentarz

  Witam serdecznie,

  Wystawienie faktury w aplikacji, która nie jest jeszcze zapłacona, a następnie oznaczenie jej jako zapłaconej z poziomu jej podglądu nie wpływa na zmianę tego statusu na wydruku faktury. Są to dwie niezależne kwestie.

  W momencie, gdy Pan wystawia FV za którą otrzymał Pan już zapłatę i aby taka informacja była widoczna na wydruku faktury to w aplikacji przy wystawianiu faktury w pozycji "Zapłacono" wpisuje Pan wartość otrzymanych środków, wówczas w pozycji "Pozostało do zapłaty" widnieć będzie kwota 0 zł.

  Pozdrawiam

  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  januszmk

  Ja wiem dokładnie jak to działa, dlatego zgłaszam to żeby usprawnić. Jest to nie logiczne że zaznaczam fakture jako opłacona, a w wydruku jest wciąż napis że do zapłaty jest pełna kwota. Może to nie jest duży problem dla normalnych faktur - choć i tak jest to dziwne zachowanie, ale np gdy jest faktura połączona z sprzedażą środka trwałego i chcę zmienić na zapłacone - dostaję ostrzeżenie że połączenie faktury przestanie być aktywne. Moim zdaniem zaznaczenie faktury z poziomu podglądu jako zapłacona powinno ustawić wartość Do zapłaty: 0zł, a wartość Zapłacono: pełna kwota. Jest to logiczne, że jak faktura została opłacona, to nic do zapłaty już nie ma.

  4
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  michal-jablonski

  Chciałbym odświeżyć sprawę, ponieważ coraz częściej odzywają się do mnie klienci z prośbą o podesłanie faktury ze statusem "opłacona". Również uważam, że po oznaczeniu "opłacona" powinno się zmieniać "Do zapłaty: 0 zł".

  2
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  pawel.dybal

  Odświeżam temat: też się pod tym podpisuje. Oznaczanie faktury jako zapłaconej powinno automatycznie kopiować pełną wartość dokumentu do komórki "zapłacono". Uciążliwym jest wpisywanie osobno pełnej kwoty, a potem konieczność ponownego oznaczania faktury jako zapłaconej.

  Dodatkowo zmiana formy płatności zeruje kwotę wpisaną w pozycję "Zapłacono" więc musimy często wpisywać kwoty ponownie i ponownie oznaczać dokumenty.

  1
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Dzień dobry. Prowadzę działalność ecommerce, gdzie 100% moich zamówień jest opłacona w momencie wystawienia faktury. Potrzebuję 2 rzeczy:

  1. W momencie gdy oznaczę fakturę jako opłaconą aby inFakt ustawił pole do zapłaty 0%

  2. Chciałbym aby do systemu faktury najlepiej trafiały już jako domyślnie opłacone.

  Dodam, że korzystam z integracji API via Baselinker.

  Dodam, że to, że faktury nie są domyślnie opłacone to dodatkowa praca dla mojej księgowej, która jest Państwa księgową, za którą ja płacę. Reasumując: jeśli nie ułatwią Państwo działania systemu to i ja i księgowa (od Państwa) będziemy mieć więcej roboty a finalnie za to wszystko będę musiał zapłacić ja - przedsiębiorca korzystający z Państwa usług.

  Mam nadzieję, że uda się wprowadzić funkcjonalność o której piszę tu ja i koledzy i koleżanki przedsiębiorcy.

  1
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  infuck

  Czy naprawdę przez 6 lat nie udało się wdrożyć tak prostej funkcji? Większość moich Klientów oplaca cykliczne faktury miesięczne proformy, po oplaceiu wystawiam faktury i przesylam na e-mail. Niestety oplacone faktury wciaz w pozycji "pozostał do zaplaty" mają pełność wartość, opłaconej już należności. Połowa Klientów wraca do nas z pytnaiami o co chodzi? 

   

  Jest 2024 rok, a w infakcie wciąż:

  - brak możliwości automatycznego wystawiania faktur cyklicznych,

  - brak opisanego wyżej pełnego odznaczenia fakury jako opłaconej,

  - brak możliwości wyszukiwania faktur kosztowych po jej danych, by np. uniknąć powielenia,

  WSTYD

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Piotr Bienias | Manager Działu Obsługi Przedsiębiorcy i Księgowego

  Dzień dobry,

  dziękuję za zgłaszanie potrzeb, rozumiem oczekiwanie - bardzo nam zależy na takich sugestiach - stale rozwijamy naszą aplikację, z czym można zapoznać się na https://www.infakt.pl/historia-zmian-w-aplikacji-infakt/. Rozwijamy aplikację w zależności od priorytetów i liczby takich głosów.

  • Odnośnie faktur cyklicznych - w trakcie wdrażania mamy funkcjonalność, dzięki której będzie można przy wystawianiu jednej faktury wybrać kilka dat, w których będzie się taka faktura tworzyła.
  • Oznaczenie faktury jako zapłaconej - pracujemy nad rozwiązaniem, które pozwoli oznaczyć fakturę jako opłaconą w trakcie jej wystawiania.
  • Wyszukiwanie faktur kosztowych - obecnie pod symbolem lupy (prawy górny róg aplikacji) jest możliwość wyszukiwania kosztów, pracujemy natomiast nad nowym widokiem zakładki Koszty, w którym będzie dostępna wyszukiwarka - udostępnienie planujemy już w najbliższym czasie.

  Pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.