Możliwość dodania daty zapłaty składki ZUS

Ukończony

Komentarze

Komentarze: 4

 • Oficjalny komentarz

  Witam

   

  Obecnie w aplikacji składki ZUS mają możliwość oznaczenia po dacie faktycznej zapłaty przez co proces księgowania składek nie wymaga "zerowania" niezapłaconych składek oraz ułatwia prowadzenie ewidencji.

   

  Pozdrawiam serdecznie

 • Avatar
  Magdalena Ziobrowska

  Witam Pani Marto, 

  Składki ZUS są uwzględniane przy wyliczaniu zaliczki na podatek dochodowy w miesiącu, w którym przypada termin płatności. Zatem jeśli składki za luty zapłaciła Pani po terminie, ale jeszcze w marcu, to nie ma potrzeby dokonywania zmian. Składki należy zerować i uwzględniać w kolejnym miesiącu tylko i wyłącznie jeśli byłyby zapłacone w kolejnym miesiącu. Rozumiemy jednak, że opcja dodania daty zapłaty składek ZUS byłaby przydatna, dlatego Pani propozycja zostanie przekazana osobom zajmującym się rozwojem aplikacji i dokładnie przeanalizowana. 

 • Avatar
  Mateusz Grzechociński

  Witam,

  czy po niespełna roku coś się w tym temacie zmieniło? W moim przypadku chciałbym móc dodać do kosztów składki ZUS, ale w miesiącu, w którym je opłaciłem, tj. jeśli składki ZUS, których termin płatności upływa 10.02.2013 opłaciłem w styczniu, to już w styczniu jest to mój koszt. Aplikacja inFakt zdaje się uwzględniać składki ZUS w kosztach, ale w miesiącu w którym przypada data wymagalności składki. Czy można to jakoś zmienić?

   

  Pozdrawiam,

  Mateusz

 • Avatar
  Rafał Ryba

  Witam serdecznie,

  W takim wypadku może Pan ręcznie wyedytować kwotę składek. Jeśli opłacił Pan składkę styczniową już w styczniu, to należy jej kwotę dodać do kwoty składek za grudzień, a wyzerować kwotę składek za styczeń. To sprawi, że aplikacja prawidłowo rozliczy składki.

Zaloguj się, aby dodać komentarz.