Możliwość dodania daty zapłaty składki ZUS

Ukończone

Komentarze

Komentarze: 4

 • Oficjalny komentarz

  Witam

   

  Obecnie w aplikacji składki ZUS mają możliwość oznaczenia po dacie faktycznej zapłaty przez co proces księgowania składek nie wymaga "zerowania" niezapłaconych składek oraz ułatwia prowadzenie ewidencji.

   

  Pozdrawiam serdecznie

  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Magdalena Ziobrowska

  Witam Pani Marto, 

  Składki ZUS są uwzględniane przy wyliczaniu zaliczki na podatek dochodowy w miesiącu, w którym przypada termin płatności. Zatem jeśli składki za luty zapłaciła Pani po terminie, ale jeszcze w marcu, to nie ma potrzeby dokonywania zmian. Składki należy zerować i uwzględniać w kolejnym miesiącu tylko i wyłącznie jeśli byłyby zapłacone w kolejnym miesiącu. Rozumiemy jednak, że opcja dodania daty zapłaty składek ZUS byłaby przydatna, dlatego Pani propozycja zostanie przekazana osobom zajmującym się rozwojem aplikacji i dokładnie przeanalizowana. 

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  mgrzechocinski

  Witam,

  czy po niespełna roku coś się w tym temacie zmieniło? W moim przypadku chciałbym móc dodać do kosztów składki ZUS, ale w miesiącu, w którym je opłaciłem, tj. jeśli składki ZUS, których termin płatności upływa 10.02.2013 opłaciłem w styczniu, to już w styczniu jest to mój koszt. Aplikacja inFakt zdaje się uwzględniać składki ZUS w kosztach, ale w miesiącu w którym przypada data wymagalności składki. Czy można to jakoś zmienić?

   

  Pozdrawiam,

  Mateusz

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Rafał Ryba

  Witam serdecznie,

  W takim wypadku może Pan ręcznie wyedytować kwotę składek. Jeśli opłacił Pan składkę styczniową już w styczniu, to należy jej kwotę dodać do kwoty składek za grudzień, a wyzerować kwotę składek za styczeń. To sprawi, że aplikacja prawidłowo rozliczy składki.

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.