Raporty fiskalne

Udzielono odpowiedzi

Komentarze

Komentarze: 3

 • Avatar
  Renata Mikulska

  Witam Panie Jakubie

  Zgodnie z § 20 ust. 1 rozporządzenia w sprawie prowadzenia kpir , podatnicy, którzy ewidencjonują obrót przy zastosowaniu kas rejestrujących, dokonują zapisów w księdze na podstawie danych wynikających z raportów dobowych, skorygowanych o wartości dotyczące zwrotów towarów wynikające z odrębnych ewidencji.

  Zgodnie z § 20 ust. 2 rozporządzenia w sprawie prowadzenia kpir, podatnicy mogą dokonywać zapisów w księdze na koniec każdego miesiąca, w terminie określonym w § 30 ust. 1 (nie później niż do dnia 20 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni), na podstawie danych wynikających z miesięcznych zestawień raportów dobowych. 

  Zatem decyzja odnośnie sposobu wprowadzania raportów z kasy fiskalnej należy do Pana.

  Pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • witam. jak zaksięgować w inFakcie paragon fiskalny miesięczny z kasy rejestrującej i jaką kwotę tam uwzględnić? czy kwoty podatku vat ,znajdujące się na paragonie mają jakieś znaczenie dla zaksięgowania?pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Rafał Ryba

  W aplikacji należy stworzyć nową fakturę sprzedażową, która będzie obejmować dane wynikające z miesięcznego raportu fiskalnego wraz z odpowiednimi stawkami VAT. Stworzenie takiej faktury jest tylko zabiegiem technicznym w celu zaksięgowania w KPiR i rejestrze sprzedaży VAT.

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.