Rozliczenie delegacji

Udzielono odpowiedzi

Komentarze

Komentarze: 1

 • Avatar
  Magdalena Ziobrowska

  Witam serdecznie,

  Jako przedsiębiorca nie musi Pan uzupełniać druku polecenia wyjazdu służbowego. Powinien Pan jednak napisać oświadczenie, że odbył Pan taką delegację. W załączeniu znajduje się plik z takim przykładowym oświadczeniem.

  Natomiast jeśli chodzi o rozliczenie kosztów:

  Wyżywienie

  Wydatki na żywność nie wlicza się w koszty działalności. Na wyżywienie w czasie delegacji przysługuje dieta. Dieta w podróży krajowej wynosi obecnie 23 zł przy czym:

  1) jeżeli podróż trwa nie dłużej niż dobę i wynosi:

  a) od 8 do 12 godzin - przysługuje połowa diety,

  b) ponad 12 godzin - przysługuje dieta w pełnej wysokości;

  2) jeżeli podróż trwa dłużej niż dobę, za każdą dobę przysługuje dieta w pełnej wysokości, a za niepełną, ale rozpoczętą dobę:

  a) do 8 godzin - przysługuje połowa diety,

  b) ponad 8 godzin - przysługuje dieta w pełnej wysokości.

  Koszty diet należy wprowadzić do aplikacji poprzez polecenie: Inne koszty https://www.infakt.pl/app/dowod_wewnetrzny/nowy/cost.

  Przejazdy

  Faktury dokumentujące koszty przejazdów należy wprowadzać poprzez polecenie Koszty firmy https://www.infakt.pl/app/koszty/nowy/company . Proszę jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że niektóre bilety mogą być traktowane jak faktury (istnieje możliwosć odliczenia podatku VAT).

  Za fakturę uznaje się bilety jednorazowe uprawniające do przejazdu na odległość nie mniejszą niż 50 km, wydawane przez podatników uprawnionych do świadczenia usług polegających na przewozie osób: kolejami normalnotorowymi, taborem samochodowym, statkami pełnomorskimi, środkami transportu żeglugi śródlądowej i przybrzeżnej, promami, samolotami i śmigłowcami, jeżeli zawierają następujące dane:

  a) nazwę i NIP sprzedawcy,

  b) numer i datę wystawienia biletu,

  c) informacje pozwalające na identyfikację rodzaju usługi,

  d) kwotę należności wraz z podatkiem,

  e) kwotę podatku.

  Nocleg

  Faktury za nocleg należy wprowadzić poprzez polecenie: Koszty firmy w wartości brutto (wybierając w polu stawka VAT: np). W przypadku usług noclegowych nie ma bowiem możliwości odliczenia podatku VAT. W delegacji krajowej nie ma żadnego ograniczenia co do wysokości kosztów noclegu. 

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.