termin składania deklaracji VAT UE

Udzielono odpowiedzi

Komentarze

Komentarze: 12

  • Avatar
    Marta Wilk

    Witam Pani Marto, 

    Informacja podsumowująca składana jest do 15 dnia miesiąca następującego po okresie w którym powstał obowiązek podatkowy. Jeżeli jednak informacja składana jest za pomocą środków komunikacji elektronicznej - obowiązuje termin do 25 dnia miesiąca.

  • Avatar
    anna_wyzycka

    A czy za miesiąc w którym nie dokonałam wewnątrzwspólnotowego nabycia bądź dostawy muszę składać informacje VAT UE? 

  • Avatar
    Magdalena Ziobrowska

    Informacje podsumowująca należy składać jedynie wówczas, gdy u podatnika wystąpi WNT, WDT lub świadczenie usług, dla których ma zastosowanie mechanizm samoopodatkowania przez usługobiorcę. Jeżeli zatem te transakcje u Pani nie wystąpiły to nie ma konieczności składania VAT-UE. 

  • A czy nie jest tak, że VAT UE można składać co kwartał?

  • Avatar
    Magdalena Ziobrowska

    Witam Panie Ireneuszu, 

    Informację podsumowującą VAT-UE można składać w okresach kwartalnych w przypadku, gdy:

    1) WDT oraz dostawy w ramach procedury uproszczonej dla transakcji trójstronnych(art. 100 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy o VAT), pod warunkiem, że całkowita wartość tych transakcji, bez podatku od wartości dodanej, nie przekracza w danym kwartale i w żadnym z czterech poprzednich kwartałów kwoty 250.000 zł (według przepisów przejściowych, kwota ta w okresie do 31 grudnia 2011 r. wynosi 500.000 zł), a także

    2) WNT, jeżeli całkowita wartość transakcji bez podatku, nie przekroczyła w danym kwartale 50.000 zł, oraz

    3) świadczenia usług, dla których ma zastosowanie mechanizm samoopodatkowania przez usługobiorcę.

    W takim wypadku informację VAT-UE składa się do 15 lub 25 dnia miesiąca następującego po kwartale, w którym powstał obowiązek podatkowy z tytułu dokonanych transakcji. 

    Pozdrawiam serdecznie

  • Pani Magdaleno,

     

    Rozumiem jednak że system wylicza tylko deklaracje miesięczne? Wcześniej składałem kwartalne bo mieszczę sie w limitach. Czy po kolejnym kwartale mogę zacząć składać deklaracje miesięczne czy muszę w tych kwartalnych dotrwać do końca roku?

     

    pozdrawiam różnież

  • Avatar
    Magdalena Ziobrowska

    Witam ponownie, 

    Okres składania informacji podsumowującej VAT-UE może Pan zmienić w ciągu roku.

    Aplikacja umożliwia generowanie informacji VAT-UE w okresach miesięcznych lub kwartalnych. Stosownych zmian może Pan dokonać przechodząc do Ustawień konta i wybierając polecenie: Deklaracje VAT i PIT  https://www.infakt.pl/nowe_ustawienia/accountings/taxes_type

    Pozdrawiam

     

  • Ahh.. dziękuję.

    No ale jak zacząłem księgowanie w infakt w trakcie kwartału od sierpnia to lipiec będę musiał edytować i wartość z lipca dodać ręcznie? Czy gdzieś sie wpisuje jako wartość początkową z lipca?

  • Avatar
    Kinga Kozubek

    Witam,

    Jeżeli do tej pory składał Pan VAT-UE miesięcznie to sugeruję w Ustawieniach wprowadzić zmianę od IV kwartału 2011. 

  • Do tej pory składałem kwartalnie, stąd moje pytanie.

  • Więc mam dodać ręcznie to wartość czy gdzieś w systemie to się wpisuje?

  • Avatar
    Joanna Stanach

    Witam serdecznie,

    Wartości za III kwartał powinien Pan dodać ręcznie ( wprowadzając koszty i wystawiając faktury na poszczególne transakcje ).

Zaloguj się, aby dodać komentarz.