Zakup usług zza granicy

Udzielono odpowiedzi

Komentarze

Komentarze: 3

 • Avatar
  Magdalena Ziobrowska

  Witam serdecznie, 

  Z tytułu tej transakcji (import usług) jest Pan zobowiązany do rozliczenia podatku VAT.

  Fakturę od kontrahenta należy wprowadzić poprzez polecenie: Koszt firmy https://www.infakt.pl/app/koszty/nowy/company. Należy wprowadzić dane sprzedawcy (zmieniając jego kraj na Hiszpanię), wybrać odpowiednią walutę, jako rodzaj kosztu wybrać: Usługa i określić czego dotyczy koszt. Kolejno należy wpisać wartość faktury i wybrać stawkę, jaka obowiązuje w Polsce na daną usługę. Po zapisaniu kosztu pojawi się możliwość wydrukowania faktury wewnętrznej, na której zostanie naliczony podatek VAT. Fakturę taką należy przechowywać wraz z fakturą kosztową od sprzedawcy.

  VAT naliczony na fakturze wewnętrznej zostanie wykazany jako VAT należny (od sprzedaży) oraz naliczony (od zakupów). Transakcja ta będzie zatem dla Pana neutralna. Faktura wewnętrzna będzie widoczna zarówno w rejestrze zakupów jak i rejestrze sprzedaży.  

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Rafał

  Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie: czy muszę teraz złożyć deklarację VAT-UE?

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Magdalena Ziobrowska

  Panie Rafale, 

  Na informacji podsumowującej VAT-UE wykazuje się: wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów i świadczenie usług na rzecz kontrahentów z Unii Europejskiej. Nie wykazuje się importu usług, więc z tytułu tej transakcji nie ma konieczności składania VAT-UE.

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.