Wysyłka faktur mailem

Udzielono odpowiedzi

Komentarze

Komentarze: 3

 • Avatar
  Magdalena Ziobrowska

  Witam, 

  APIv2 zapewnia informację w zakresie weryfikacji czy zlecenie wysyłki faktur mailem przebiegło poprawnie. Jeśli posiada Pan przypisany adres email lub został podany prawidłowy adres email (dotyczy to jedynie odpowiedniego formatu adresu) APIv2 zwróci komunikat o pozytywnym zapisaniu zlecenia. APIv2 jednak nie jest w stanie zapewnić, że mail zostanie odebrany przez adresata (odbiorca może usunąć konto mailowe lub może przekroczyć dostępną pojemność skrzynki).

  Pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Łukasz Feller

  Od czasu tej odpowiedzi albo coś się popsuło, albo nigdy nie działało jak trzeba. Co prawda faktura jest wysyłana mailem, ale serwer zwraca 404 i tyle w temacie komunikatów. Straciłem przez to trochę czasu, bo najpierw myślałem, że pomyliłem adresy... Niestety dokumentacja to kolejny dramat - skoro przy przykładzie wysyłki mailem w formacie JSON podawany jest link w formacie XML to tak naprawdę niczego nie można być pewnym. W parametrach obowiązkowych w ogóle nie ma mowy o ID (które pojawia się w przykładach wysłania).

  Na domiar złego mail z fakturą ma w nazwie zupełnie inny numer faktury.... z kwietnia (podczas gdy pdf zawiera już poprawne informacje). Coś takiego wprowadza klientów w błąd :(

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Paulina Chorogiewska

  Witam serdecznie,

  API faktycznie odpowiadało błędem w sytuacji, gdy wysyłano  fakturę, która była oznaczona jako "zapłacona".

  Ten problem został wyeliminowany, i API powinno już odpowiadać dobrze.

  Co do kwestii błędnego tytułu wysyłanej faktury, to niestety nie udało się Nam  znaleźć żadnego błędu.

  Tytuł maila  powinien być dokładnie taki sam jak w przypadku wysyłki faktury mailem z poziomu aplikacji.

  Nie ma możliwości, aby tytuł maila odnosił się do innej faktury niż załączona w mailu.

  Natomiast jeżeli chciałby Pan, abyśmy dokładnie przeanalizowali problem z tytułem wysyłanej faktury proszę kontaktować się z Nami mailowo podając szczegółowe dane min.  ID faktury,  jaki powinien być a był tytuł maila. Wtedy przeanalizujemy zgłoszenie na konkretnym przykładzie.

  Pozdrawiam 

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.