Zaksięgowanie zakupu sprowadznego z USA.

Komentarze

Komentarze: 3

 • Avatar
  Ewa Wawrzon

  Witam serdecznie,

  Zakupiony przez Pana czytnik można zaksięgować na podstawie otrzymanego od firmy Amazon dokumentu do podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Jeżeli jest Pan podatnikiem podatku VAT to w kolumnie 13 (pozostałe wydatki) należy wpisać wartość całkowitą przed doliczeniem podatku czyli kwotę: 159,98 (kwotę tę należy przeliczyć na złotówki po kursie z dnia poprzedzającego dzień poniesienia kosztu, czyli wystawienia rachunku przez Amazon). Natomiast w rejestrze zakupów należy ująć całą kwotę wraz z podatkiem VAT. Jeżeli nie jest Pan podatnikiem podatku VAT, w podatkowej książce przychodów i rozchodów należy zaksięgować całą kwotę wraz z podatkiem VAT.

  Zaznaczyć jednak pragniemy, że kwestie związane z zaskięgowaniem zakupów dokonywanych na Amazonie budzą pewne wątpliwości. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których organy podatkowe, kwestionują zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na podstawie otrzymanego potwierdzenia zakupu. Podstawą kwestionowania takich kosztów jest to, że potwierdzenia otrzymane od serwisu Amazon nie spełniają wymogów przewidzianych przez to rozoporządzenie dla dowodu księgowego.

  W dobie rozwoju technologicznego i globalizacji polskie prawo jest w dużej mierze przestarzałe i czasem trudno jest odnieść je realiów w jakich pracuje idący z duchem czasu przedsiębiorca.

  W razie pytań proszę o kontakt.

  Pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Tom

  Dzień dobry,

  czy do księgowania towarów handlowych zakupionych na Amazon.com wystarczy taki dokument, jak przedstawiony przez Pana Łukasza? Czy potrzebne są dokumenty celne?

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Dzień dobry,

  Dokonując zakupu na firmę z krajów UE lub spoza UE powinien Pan posiadać dokument potwierdzający zakup, czyli fakturę wystawioną na dane Pana firmy.

  Jeśli nie ma Pan pewności, czy otrzymany dokument jest prawidłowy, to w celu weryfikacji proszę o jego przesłanie na info@infakt.pl

   

  Pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.