jak rozliczyć pracownika na l4

Komentarze

Komentarze: 1

 • Witam serdecznie,

  Panie Jarosławie w przypadku osoby zatrudnionej na staż, jeśli miesięczna suma należności nie przekroczyła 200 zł to wówczas wypełnia Pan tylko PIT-8AR i składa go Pan w US płatnika czyli przedsiębiorcy.
  Natomiast jeśli miesięczna należność przekraczała 200 zł to wówczas wypełnia Pan PIT-4R, który składa Pan do swojego US, a następnie wypełnia Pan PIT-11, który przekazuje Pan do US pracownika, drugi egzemplarz przekazuje Pan pracownikowi.

  Za pracownika na urlopie macierzyńskim zatrudnionego na umowę o pracę wypełnia Pan PIT-4R, który składa Pan do swojego US oraz PIT-11, który przekazuje Pan do US pracownika, natomiast drugi egzemplarz przekazuje Pan pracownikowi.

  Proszę pamiętać, że dokument PIT-8AR oraz PIT-4R jest dokumentem zbiorczym, na którym wykazuje się należne zaliczki za wszystkich zatrudnionych pracowników. Deklarację złożyć należy w terminie do końca stycznia roku następującego po roku podatkowym, za który zaliczki były pobierane i odprowadzane.

  Termin przekazania deklaracji PIT-11 do urzędu skarbowego upływa: ostatniego dnia stycznia (jeśli składa Pan deklarację w formie papierowej), lub ostatniego lutego (jeśli składa Pan deklarację w formie elektronicznej).


  W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu na info@infakt.pl


  Pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.