Komentarze

Komentarze: 3

 • Oficjalny komentarz

  Pani Urszulo zwolnienie lekarskie proszę wprowadzić w aplikacji poprzez zakładkę Księgowość -> Składki ZUS. Proszę przejść do właściwego miesiąca, a następnie z prawej strony wybrać opcję "Zwolnienie lekarskie". Po dodaniu L4 aplikacja automatycznie przelicza składki ZUS podlegające wpłacie. Proszę jednak pamiętać o tym, że pomniejszyć składki ZUS do zapłaty możemy dopiero w momencie, gdy otrzymamy z ZUS środki z tytułu przyznanego zasiłku.

  Po otrzymaniu od lekarza zwolnienia ma Pani 7 dnia czasu na dostarczenie do ZUS druku ZUS ZLA (czyli naszego zwolnienia) oraz formularza ZUS Z-3b. 

   

  Pozdrawiam

  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  d.kociubinski

  co w przypadku kiedy nie otrzymujemy zasiłku chorobowego ponieważ nie opłacamy tego ubezpieczenia. 
  Czy można pomniejszyć składki społeczne jeżeli lekarz przesłał ZLA bezpośrednio do naszego konta ZUS ? 

  Po dodaniu zwolnienia lekarskiego w inFakt składki ZUS - niestety nie widze żadnych zmian w kalkulacji

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Dzień dobry, 

  Panie Dawidzie, prawo do obniżenia podstawy wysokości składek przysługuje nam wtedy, kiedy zostanie stwierdzone prawo do zasiłku chorobowego, co jest równoznaczne z otrzymaniem świadczenia z ZUS na nasze konto bankowe. Ponadto należy zaznaczyć, że prawo do obniżenia podstawy wysokości składek, otrzymują osoby, które zadeklarowały opłacanie składek od podstawy nie wyższej niż minimalna (60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego). 

  Aplikacja dostosowana jest do obowiązujących przepisów. Samo wprowadzenie zwolnienia lekarskiego, bez oznaczenia w ustawieniach, że składka chorobowa jest opłacana, nie będzie powodować proporcjonalnego pomniejszenia podstawy wyliczenia składek społecznych. 

  pozdrawiam serdecznie 

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.