Fv zaliczkowa przed otrzymaniem zaliczki

Komentarze

Komentarze: 4

 • Dzień dobry,

  W sytuacji, gdy nie otrzymali Państwo jeszcze zaliczki to najlepszym rozwiązaniem będzie wystawienie faktury proforma, a następnie po otrzymaniu zaliczki wystawienie faktury zaliczkowej.

  Pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  magdalena.was

  Dzień Dobry,

  Zdarza się sytuacja w której klient nie chce zapłacić na podstawie proformy. Czy zamierzają Państwo dodać opcję wystawienia FV zaliczkowej przed otrzymaniem wpłaty?

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Witam ponownie,

  W przypadku faktur zaliczkowych obowiązek podatkowy powstanie dopiero w momencie otrzymania zaliczki bądź dokonania dostawy towaru czy wykonania usługi - w zależności co nastąpi jako pierwsze.

  Samo wystawienie faktury zaliczkowej do 30 dni przed otrzymaniem przedpłaty nie powoduje żadnych konsekwencji na gruncie podatku VAT lub podatku dochodowego.

  W aplikacji inFakt dla celów księgowych przyjęto rozwiązanie, że fakturę zaliczkową można wystawić w momencie otrzymania zaliczki, najpóźniej w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po otrzymaniu zaliczki.

  W sytuacji nie otrzymania wpłaty od kontrahenta, należy wystawić fakturę proforma.

   

  Pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  biuro

  Ja również uważam, że jest to konieczna - niezbędna funkcja. 

  Część kontrahentów nie chce proformy a zwykłą fakturę - ich nie interesuje sposób księgowania czy to tradycyjna czy zaliczkowa faktura. 

  Dlatego też uważam, że technicznie jest to bez problemu do zrobienia - nie rozumiem problemu z uruchomieniem dodatkowej opcji. 

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.