Wycofanie auta z firmy

Komentarze

Komentarze: 3

 • Dzień dobry,

  przepisy odnoście wprowadzania samochodów prywatnych do działalności się nie zmieniły ostatnio i nadal można przeprowadzać ich amortyzację liniową, oraz księgować koszty eksploatacji. Jedyne ograniczenie obecnie, to wycena wartości początkowej środka trwałego wg cen rynkowych zamiast wg ceny nabycia z przed kilku lat.

  Wycofując samochód do majątku prywatnego oświadczenie, zgodnie z tym co Pan napisał, unika Pan rozliczania VAT ze względu na brak możliwości odliczenia VAT przy zakupie. Dokonując darowizny wycofanego pojazdu unika Pan również podatku dochodowego, a osoba obdarowana z zerowej grupy jest zwolniona z opłaty podatku od darowizny pod warunkiem wykazania darowizny w urzędzie w ciągu 6 miesięcy od otrzymania darowizny. 

  Pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Jacek Kowalczyk

  Dzień dobry

  Nie doprecyzowałem , chodzi o auto  używane otrzymane w darowiźnie . Mam zamiar wprowadzić go  do  firmy i  tu  chyba nastąpiły pewne zmiany co  do  amortyzacji ? Jeśli są inne sposoby lub inne możliwości  odliczenia podatku to  będę wdzięczny za informacje. Co do  późniejszego  wyprowadzenia auta to  chyba nic się nie zmieniło i ten sposób na Vat i dochodowy będzie możliwy do  zastosowania ?

  Pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Dzień dobry,

  jeśli samochód został nabyty w drodze darowizny, to po jego przeniesieniu do majątku firmowego nie ma możliwości dokonania amortyzacji, ze względu na to, że nie poniósł Pan żadnych kosztów związanych z nabyciem pojazdu. Co do wycofania auta nic się nie zmieniło i można postąpić zgodnie z wcześniejszymi informacjami.

  Pozdrawiam 

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.