Amortyzacja samochodu będącego współwłasnością

Komentarze

Komentarze: 3

 • Oficjalny komentarz

  Witam serdecznie,

  Pani Olgo jeśli z mężem po zawarciu związku małżeńskiego posiadają Państwo wspólność majątkową to zakupiony samochód stanowi również Pani własność. Ze względu na to jednak, że właścicielami pojazdu są Pani mąż oraz Pani ojciec to samochód można wprowadzić do działalności tylko w takiej wartości, w jakiej pojazd stanowi Państwa własność (Pani i męża).

  Samochód do działalności wprowadza Pani wówczas na podstawie oświadczenia o przeniesieniu z majątku prywatnego do majątku firmy. Dodatkowo Pani ojciec powinien na piśmie zawrzeć informację, że zgadza się na to, aby pojazd był wykorzystywany w Pani działalności.

   

  Proszę jeszcze o informację kiedy samochód był zakupiony przez Państwa, czy posiadają Państwo dowód zakupu pojazdu oraz dowody potwierdzające jego naprawę?

   

  W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

  Pozdrawiam

  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Avatar
  Olga Kalisz

  Samochód został zakupiony w ostatnich dniach lipca, z działalnością ruszam 10 stycznia. Dowód zakupu mamy na 15 tysięcy, ale dowodów potwierdzających naprawy niestety nie, wszytko było robione 'po znajomych'.

  Jak określić ile procent własności posiadamy z mężem do samochodu? Tata tak naprawdę w ogóle go nie użytkuje.

  Pozdrawiam

   

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie
 • Witam serdecznie,

  Jeżeli w dowodzie zakupu pojazdu nie ma informacji określającej procentową własność samochodu to przyjmuje się, iż pojazd stanowi 50% własności każdego z właścicieli.

  Zgodnie z powyższym do działalności będzie mogła Pani wprowadzić samochód na podstawie dowodu zakupu w połowie całej jego wartości, czyli 7 500 zł.

   

  W razie jakichkolwiek pyta zapraszamy do kontaktu

  Pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.