kasa fiskalna w sklepie internetowym

Udzielono odpowiedzi

Komentarze

Komentarze: 1

 • Avatar
  Magdalena Ziobrowska

  Witam, 

  Zwolnienie z obowiązku prowadzenia kasy może być nie tylko ze względu na obrót, ale także ze względu na rodzaj czy formę sprzedaży. Zwolnienia przedmiotowe dotyczące ściśle określonych czynności wymienionych w rozporządzeniu. 

  Zwolnienie z tytułu niewielkiej liczby świadczonych usług określone jest w poz. 34 załącznika do rozporządzenia w sprawie zwolnień  od obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących i przysługuje podatnikom, którzy wcześniej nie mieli obowiązku stosowania kas i łącznie spełnią następujące warunki: każde świadczenie usługi dokonane przez podatnika jest dokumentowane fakturą; liczba wszystkich dokonanych operacji świadczenia tych usług, w 2010 r. nie przekroczyła 50, przy czym liczba odbiorców tych usług w tym okresie była mniejsza niż 20. 

  Zwolnienie ze względu na formę zapłaty (także bez względu na wysokość obrotów) wymienione zostało w poz. 37 załącznika do rozporządzenia. Aby skorzystać z tego zwolnienia, zapłata za usługi musi być dokonywana w całości za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej. Przy czym z ewidencji i dowodów dokumentujących transakcję jednoznacznie musi wynikać, jakiej konkretnie transakcji zapłata dotyczyła. 

  Pozdrawiam

  0
  Czynności dotyczące komentarzy Łącze bezpośrednie

Zaloguj się, aby dodać komentarz.