Usługi edukacyjne

Komentarze

Komentarze: 3

  • Dzień dobry,

    Nauczanie języków obcych podlega zwolnieniu przedmiotowemu z VAT (bez względu na limit przychodów) na podstawie art. 43. ust. 1 pkt 28 ustawy o VAT.

    Może Pani zatem za świadczone usługi wystawiać fakturę ze stawką VAT "zw", w uwagach proszę dopisywać informację o podstawie prawnej, którą powyżej Pani napisałam.

     

    Pozdrawiam

  • Avatar
    Wera

    dziękuję za odpowiedź,

    A czy ta podstawa prawna nie dotyczy właśnie tylko nauczycieli?

    Gdyby mogła mi Pan również napisać w skrócie, jakie mogłaby być konsekwencje gdyby jednak interpretacja okazała się błędna, byłabym bardzo wdzięczna

     

    Pozdrawiam serdecznie

  • Dzień dobry,

    Zgodnie z art. 43. ust. 1 pkt 28 ustawy o VAT zwalnia się od podatku "usługi nauczania języków obcych oraz dostawę towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związane, inne niż wymienione w pkt 26, pkt 27 i pkt 29". 

    Punkty 26, 27 oraz 28 odnoszą się m.in. do usług świadczonych przez jednostki objęte systemem oświaty, uczelnie, usługi prywatnego nauczania na poziomie przedszkolnym, podstawowym, ponadpodstawowym i wyższym, świadczone przez nauczycieli oraz usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego, inne niż wymienione w pkt 26.

    Oznacza to zatem, że świadcząc usługi nauczania języków obcych może Pani skorzystać ze zwolnienia z VAT na podstawie art. 43. ust. 1 pkt 28 ustawy o VAT.

     

    Pozdrawiam

Zaloguj się, aby dodać komentarz.