W związku z wejściem w życie obowiązku korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur już od 28 stycznia możesz połączyć swoje konto inFakt z KSeF, aby być w pełni gotowym na obowiązkowe e-fakturowanie od 1 lutego. Integracja umożliwia prostą i szybką wysyłkę oraz odbiór faktur ustrukturyzowanych bezpośrednio z poziomu aplikacji.
Uwaga: dla spółek integracja z KSeF przebiega tak samo jak opisano poniżej, ale wymaga wcześniejszego złożenia formularza ZAW‑FA i nadania uprawnień do zarządzania uprawnieniami w KSeF. Osoba wskazana w ZAW-FA następnie loguje się do KSeF (Panel Podatnika) i nadaje uprawnienia sobie lub innym.
Aby połączyć się z Krajowym Systemem eFaktur:
1. Wybierz opcję „Mam certyfikat KSeF"
2. Zaloguj się na stronie https://ap.ksef.mf.gov.pl/web/ i wygeneruj certyfikat zgodnie z instrukcją.
W trakcie procesu zostaną pobrane dwa pliki:
jeden z rozszerzeniem .crt – to właściwy plik certyfikatu,
drugi z rozszerzeniem .key – plik klucza.
3. Dodaj pobrane pliki - certyfikat i klucz (.cert, .key)
4. Wprowadź hasło, które utworzone zostało przy generowaniu certyfikatu i poczekaj na weryfikację.
5. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie - zobaczysz poniższy komunikat.
💡 Integracja z KSeF dla kilku podmiotów, działalności lub kont
Chcesz zintegrować z KSeF więcej niż jedną firmę, prowadzisz kilka działalności lub zarządzasz wieloma kontami w inFakcie? W takim scenariuszu najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z integracji za pomocą certyfikatu.
Pamiętaj jednak o odgórnym ograniczeniu systemowym Ministerstwa Finansów: dla jednej osoby (jednego numeru PESEL/NIP) przysługuje tylko jeden aktywny certyfikat. Oznacza to, że jeśli potrzebujesz dostępu do dwóch lub więcej podmiotów, system KSeF nie pozwoli na automatyczne wygenerowanie kolejnego, osobnego certyfikatu dla każdej firmy z osobna.
Rozwiązanie:
Zaloguj się bezpośrednio do rządowej Aplikacji Podatnika KSeF.
Wygeneruj tam jeden uniwersalny certyfikat przypisany do Twojej osoby.
Pobierz na dysk komputera plik certyfikatu (z rozszerzeniem
.crt) oraz plik klucza prywatnego (.key).Zaloguj się do inFaktu na konto pierwszej firmy, wybierz opcję integracji przez certyfikat i wgraj pobrane pliki.
Przełącz się na konto kolejnego podmiotu w inFakcie i wgraj dokładnie te same pliki certyfikatu i klucza.
Dzięki temu za pomocą jednego certyfikatu skutecznie połączysz z KSeF wszystkie zarządzane przez siebie działalności.
Komentarze
Komentarze: 0
Zaloguj się, aby dodać komentarz.